Duyuru ->
Geri
FEDERASYON KULÜPLERİMİZ ANTRENÖRLER HAKEMLER BOKS SPORU SPORCU SAĞLIĞI ve BESLENME LİNKLER
Ziyaretçi Sayısı 4.637.154

ÖMER KARADENİZ'DEN AÇIKLAMA

..…… BOKS CAMİAMIZIN DİKKATİNE ……

Değerli Arkadaşlarım, Sevgili Kardeşlerim;
Öncelikle Nice Bayramları Sağlık, Huzur, Başarı ve Sevdiklerinizle Birlikte Geçirmenizi Diliyorum.

Bu gün itibarı ile Bilgehan Demir isimli şahısın, hakkımda yazdığı hakaretler tarafıma bildirilmiş olup, mübarek bayram gününde bu yüzkarası yazıyı ben de hayretler içinde okumak durumunda kaldım. Bu şahısa yıllar önce vermiş olduğum ödülü de manevi anlamda geri alıyorum.

Kasıtlı olarak bu yazıyı YAZAN ve belli bir amaca yönelik olarak YAYINLAYANLAR hakkında gerekli tespitler ve hukuki işlemler tarafımdan başlatılmıştır, yapılan hakaretlerin hiçbirisi cevapsız kalmayacaktır. Değerli dostlarım, şunu iyi biliniz ki, bir insanın haysiyeti ile bu denli oynamak ve aşağılamak hiçbir yerde cezasız kalmaz.

Sevgili Kardeşlerim, Değerli Arkadaşlarım; Ömer Karadeniz hiç kimsenin listesine girebilmek için dans etmiş bir insan değildir, boksun yönetimini beğenmiyor olabilir ama hiçbir zaman yöneten kişilerin haysiyetleriyle oynayacak şekilde küfür ve hakaret etmez. Ömer Karadeniz hiçbir zaman bazıları gibi yalaka ve kalleş olmamıştır. Bilgehan Demir, sen bilmezsin ama dik durmasını bilen adamda yalakalık ve kalleşlik hiç olmaz. Ben ülkemi ve hukukumu tanıyorsam, kimin tarafından ve ne maksatla yönlendirilerek hakaret ettiği bilinen bir insanın yaptıkları asla cezasız kalmaz.

Öncelikle belirtmek isterim ki, adı geçen yazının gerçeklerle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır ve bazılarının konuyu çarptırmasına yönelik olarak hazırlandığı bellidir. Buradaki amaç halk arasında denildiği şekliyle yavuz hırsızlıktır. Seçimin kaybedilmesinin nedeni çok açık ve nettir. Bu gün, birlikte hareket ettiği insanlara karşı sözlerini tutmasını bilmeyen, hatta kazık atmaya kalkan insanlar, yarın bulunduğu camiaya da aynısını yapmaya kalkarlar.

Şimdi sizlerle birlikte seçimden geriye gidip, perde arkasında neler olduğunu hep birlikte yaşayalım:

Biliyorsunuz ki, mevcut federasyon başkanı Eyüp Gözgeç ve diğer aday Fuat Alpaslan ile birlikte ben de Ömer Karadeniz olarak, 29 Eylül 2012 Cumartesi akşamına kadar aday durumundaydım. Bu tarihe kadar sevgili İrfan Polat hocam ve diğer çalışma arkadaşlarım ile çok sıkı çalışmalar yaptık. Bu arada başta Sayın Cemal Kamacı olmak üzere camiamızın bazı ileri gelenleri, Fuat Alpaslan ile birleşmemiz gerektiğini, yoksa Eyüp Gözgeç'in arada sıyrılıp seçimi alacağını belirttiler. Cemal Kamacı'ya, Fuat Alpaslan'ı kişi olarak bildiğimi fakat karakter olarak tanımadığımı, bu nedenle beraber hareket etmeyi düşünmediğimi söylediğimde, Cemal Ağabey "Sen merak etme, listeyi beraber yapacağız, hatta listeden beğenmediğin isim olursa değiştiririz" şeklinde konuştu. Bu konuşmada başta İrfan Polat olmak üzere şahitlerimiz de vardı.

Başlarda yalnız çalışmak istediğimizi belirtip karşı çıktık, fakat ısrarlar sonucunda 28 Eylül 2012 Cuma günü öğleden sonra Ankara Kızılay İş Merkezi önündeki Starbucks'da birleşme konusundaki detayları görüşmek üzere Fuat Alpaslan ile buluştuk. Orada ben, ana amacımın Türk Boksu'na hizmet etmek olduğunu, buradan yola çıkarak Ömer Karadeniz'in etikete ihtiyacı olmadığını, mevcut etiketlerimin zaten federasyon başkanlığından önemli olduğunu, bu nedenle birlikte çalışacağım ekibin hiç olmazsa bir bölümünün yönetimde yer alması gerektiğini ve statüde iki başkanvekili göründüğünden bunlardan birinin de benim olmamı istediğimi söyledim. Fuat Alpaslan "Abi, statüde iki başkanvekilliği varsa tamam anlaştık, fakat yönetim asil listesine 4 kişi senin listenden koyamam. Ancak, bu şekilde bir başkanvekilliği, 2 asil üye ve bir yedek üye senin listenden gelirse tamamdır. Ancak bu şekilde güç birliğini uygularız, lütfen bana bu konuda yardımcı ol" dedi. Ben de bunun çok zor olduğunu, yine de diğer çalışma arkadaşlarım ile bu konuyu görüşeceğimi ve ancak ertesi gün akşam üzeri (29 Eylül Cumartesi akşamı için) haber vereceğimi belirttim. Bu arada, adaylık teklif belgesi ile ilgili bir sıkıntısı olup olmadığını sorduğumda (adıma olan adaylık belgelerinin isimlerinin değiştirtilmesi için zaman kalmadığını belirterek- bildiğiniz gibi 1 Ekim pazartesi belgelerin verilmesinin son günüydü, yani bir gün kalıyordu), kesinlikle belgeye ihtiyacı olmadığını, elinde net 87 belge olduğunu belirtti. ( kaldı ki, daha sonra, son gün 64+6= 70 belge verdiğini söyledi) Eğer biz seçime girseydik, büyük bir ihtimalle mükerrer belgeden dolayı bunların birçoğu iptal olacaktı.

Konuştuğumuz ve anlaştığımız gibi Cumartesi akşamına kadar beraber yola çıktığımız birçok arkadaşımızla konuştuk ve onlardan Türk Boksu adına fedakarlık istedik. (Bu arada hatırlatmak için yazma gereğini hissediyorum; İbrahim Başar kardeşimiz beni aradı ve Doğu Karadeniz ve Ordu tarafına gideceğini ve bu birleşme haberini vermek istediğini belirtti. Ona, Cumartesi akşamına kadar beklemesinin doğru olacağını ancak o zaman kesinleşeceğini bildirdim, hatta F.Alpaslan ile de bunu paylaştım ve anlaşma kesinleşmeden bunu deklare etmelerinin doğru olmadığını net olarak belirttim.)

Büyük çabalarımız sonucu, diğer arkadaşlarımızın camiamız adına bu fedakarlıkta bulunmasından hemen sonra (konuştuğumuz şekilde Cumartesi akşama doğru) Fuat Alpaslan'la son konuşmamızı yaptık, hatta Alpaslan bana "Abi, madem ki sen bu fedakarlığı yaptın, konuştuğumuz şekilde bir başkanvekilliği ve iki Yönetim Kurulu asil üyeliği ile birlikte konuşulan yedek üyenin de en iyi sıraya konulacağına emin ol" dedi.

Bu şekilde anlaşmanın netleşmesinden sonra, kendisine hemen ertesi günü ( 30 Eylül Pazar) İstanbul'da Kulüpler Şampiyonası olduğunu, burada birlikte olmamızın güç birliğini gösterme anlamında önemli olduğunu belirttim ve Pazar günü İstanbul'da birlikte müsabakalara gittik. Böylece ilk güç birliği mesajını vermiş olduk. Hatta o gün, hiç ihtiyacı olmadığını belirtmesine rağmen salonda olanlardan 6 adet belgeyi de Ömer Karadeniz adına yazılmış iken, F.Alpaslan adına yeniden yazdırarak kendisine verdik. Tabii ki ihtiyacı olduğunu belirtmiş olsa ve daha önceden birleşme kararı almış olsak kendisine vereceğimiz belge sayısı çok daha fazla olacaktı. Çünkü İstanbul dışındaki şehirlerden elimizde yaklaşık olarak temiz 50 belge daha vardı.

Daha sonra çeşitli koşturmalar ile geçen zamandan sonra seçim gününe yaklaştık. Kendisine bu arada, benimle birlikte, konuştuğumuz ve anlaştığımız şekilde, boksa hizmet edeceğine inandığım ve güvendiğim, Osman Demircioğlu ve İrfan Polat'ın asil olarak, Türk Plastikçiler Sanayicileri Derneği Bşk. Yrd. Reha Gür'ün de yedek üye olarak bilgilerini geçtim. Hatta Fuat Alpaslan,bu değerli arkadaşlarımızın detay bilgilerini de benden istedi ve gönderdim.

Bütün bunlara rağmen, Fuat Alpaslan'la anlaşmış olmamıza ve söz vermesine rağmen ( Ki,konuşmalarımızı protokole çevirmemize dair konuşmama " Abi ne gerek var, ben Anadolu çocuğuyum, sözümde durmazsam babamın yüzüne, camianın yüzüne nasıl bakarım" demesine rağmen) seçimden bir gün önce otelde benden kaçmaya başladığını hissettim. Hatta seçimden önceki Cumartesi öğleden sonra, bir milletvekilim ile Karum İş Merkezi'nde sohbet ederken kendisini arayıp ne zaman birlikte oturup değerlendirme yaparız dediğimde " Her şey yolunda, akşam otelde görüşürüz" dedi. Fakat akşam üzeri maalesef yan yana oturup konuşma fırsatı olmadı. Bu arada İrfan Polat Hocam kendisini aradı, yanlış bir şey olup olmadığını sorduğunda, F.Alpaslan tekrar her şeyin yolunda olduğunun altını çizdi.

İşin en ilginç tarafını son gün seçimin yapıldığı Double Tree Oteli'nin lobisinde yaşadık. Ben, bir an önce yukarı çıkıp Divan Başkanlığı seçiminde bulunmak lazım, Divan Başkanlığı seçimini alan genelde seçimde çok avantajlı olur diyerek koştururken, İrfan Polat yanıma geldi ve Fuat Alpaslan'ın kendisine son dakikada listede olamayacağını ilettiğini,buna karşılık İrfan Polat'ın da ona "verdiğin sözler var, Ömer Karadeniz'le niye konuşmuyorsun" dediğini iletti.

Tam yukarı çıkarken F.Alpaslan'a, " İrfan Polat şimdi listede yok mu? " diye sorduğumda, olmadığını söyledi. "Peki Osman Demircioğlu da mı listede yok?" dediğimde, "Hayır o da yok" dedi. İnanamıyorum dedim, "yoksa sen şimdi diğerlerini asil listeye koymaya söz vermene rağmen, beraber yedeğe koymaya söz verdiğin Reha Gür'ü de mi listeye koymadın? "Hayır,koymadım dedi". Kendisine, girmiş olduğum onlarca seçim olduğunu, fakat bu yapılan işin son derece yanlış olduğunu, Anadolu insanının sözünün eri olduğunu, sözleri tutmamanın Türkiye Boks Federasyonu'nu yönetecek biri için hiç doğru olmadığını, ona karşı tüm inancımı ve güvenimi yitirdiğimi belirttim ve verdiği bu kararın Türk Boksu için hayırlı olmasını diledim.

Sevgili Kardeşlerim, Değerli Arkadaşlarım, bana karşı yapılan bu büyük yanlışa, bu ahlak dışı harekete, bana yönetim kurulu üyeliği verilmesi karşılığında, Türk Boksu'na fayda getireceğine yürekten inandığım çalışma arkadaşlarımı satarak cevap veremezdim.

Ömer Karadeniz bu güne kadar ucunda nasıl bir paye olursa olsun, hiçbir arkadaşını satmadı, Allah'ın izniyle satmayacak. Bunu yapanlar utansın.

Bundan sonrası, bildiğiniz şekilde oluştu. Genel Kurul Salonu'na çıktım. Divan Başkanı seçilen Hasan Kartal'a, konuşma yapmak istediğimi belirten notumu gönderdim. Muhtemelen Hasan Kartal, benim F.Alpaslan'la birlikte olduğumu bildiğinden ve onlara karşı söz hakkımı kullanabileceğimi düşünerek bana söz hakkı vermedi. ( Yani maksatlı olarak beni hedef haline getirmek ve esas nedeni kamufle etmek isteyen bazı tetikçilerin yazdığı gibi bazılarına mesajlar göndermedim). Hasan Kartal'ın söz hakkı vermemesi üzerine ayağa kalktım ve her dürüst, dik durmasını bilen insanın yapması gerekeni yaptım. Vermiş oldukları sözlere rağmen, çalışma arkadaşlarımı tırpanlama karşılığında bana verdiklerini düşündükleri payeyi reddettim ve yazılmış olduğum o listeden çıkartılmamı istedim.

Sevgili Kardeşlerim, Değerli Arkadaşlarım, biliyorsunuz her seyahatimde ve her karşılaşmamızda GÜÇ kelimesinin çok önemli olmadığını, onu tamamlayan ana ögenin YÜREK olduğunu hep belirttim. Yani bir insanda YÜREK yoksa elindeki GÜÇ önemini kaybeder. Biliyorsunuz, işte bundan dolayıdır ki, ikinci kitabımın adını "GÜÇ YÜREKTEN GELİR" koymuştum.
BOKS CAMİAMIZIN DAİMA DİK DURMASINI VE GÜCÜNÜ YÜREĞİNDEN ALMASINI DİLİYORUM.

Sevgi, Saygı ve Başarı sizlerle olsun.

Ömer KARADENİZ

Robby
firstrainman@hotmail.com
31.10.2012
78.181.29.205 
İşte budur. Dik durmanın ne demek olduğunu bilmeyenler Ömer Karadeniz'den öğrensinler...
Yorumunu Facebook'ta Yap
Yorumunu Site Üzerinden Yap
6.6.2020 20:20:25
IP'niz: 18.206.187.81 
>>
Okuyamıyorsanız YENİLEYİN! | Lütfen Karakterleri YUKARIYA girin!
Küfür, hakaret,inançlara saldırı vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz!