Duyuru ->
Geri
FEDERASYON KULÜPLERİMİZ ANTRENÖRLER HAKEMLER BOKS SPORU SPORCU SAĞLIĞI ve BESLENME LİNKLER




Ziyaretçi Sayısı 4.201.403

TÜRKİYE BÜYÜKLER ŞAMPİYONASI'NDA İSTANBULLU BOKSÖRLERİMİZDEN 15 MADALYA

TÜRKİYE BÜYÜKLER ŞAMPİYONASI'NDA İSTANBULLU BOKSÖRLERİMİZDEN 15 MADALYA8 – 13 Aralık 2009 tarihleri arasında Çankırı'da düzenlenen Türkiye Büyükler Ferdi Boks Şampiyonası'nda İstanbul Kafilesi kazanmış olduğu 6 Birincilik, 3 ikincilik ve 6 üçüncülük ile şampiyonayı iller bazında ilk sırada tamamlama başarısı gösterdi.

Fenerbahçeli 6 boksör; 48 Kg.'da Aydın Sakal, 51 Kg.'da Erdal İnanlı, 60 Kg.'da Yakup Şener, 64 Kg.'da Onur Şipal, 75 Kg'da Adem Kılıçcı, 81 kg.'da Önder Özgül Altın Madalya kazırken, 48 Kg.'da Beşiktaş'tan Buğra Bozaslan, 54 Kg.'da Fenerbahçe'den Abdullah Dursun, 75 Kg.'da Fenerbahçe'den Eren Elveren Gümüş Madalya, 51 Kg.'da Fenerbahçe'den Kadri Kordel ve Beşiktaş'tan Sedat Soytürk, 54 Kg'da Fenerbahçe'den Murat Temur, 64 Kg.'da Fenerbahçe'den Sefa Karadeniz, 91 Kd.'da Beykoz Belediye Spor'dan Serkan Tatar ve +91 kg.'da Atalar Boks'tan Engin Gümüş Bronz Madalya kazanma başarısını gösterdiler.

Ayrıca Fenerbahçe'den Adem Kılıçcı En Teknik Boksör, Kocaeli'nden Turgay Tabaru En Dövüşken Boksör ve Trabzon'dan Ümit İskefeyeli En Centilmen Boksör unvanını elde eden isimler oldular.

İstanbul Boks İl Temsilciliği olarak şampiyonada dereceye giren tüm boksörlerimizi, kulüpleri ve antrenörlerini kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

ŞAMPİYONADA DERECEYE GİREN BOKSÖRLER

46 Kg.
1- Mikail Çalışkan
2- Üstün Yıldırım – Ordu
3- Fuat Tanrıkulu – Elazığ
3- Onur Özçekin – Mersin

48 Kg.
1- Aydın Sakal – Fenerbahçe
2- Buğra Bozaslan – Beşiktaş
3- Ferhat Pehlivan – Trabzon
3- Tolgahan Öztürk – Jandarma Gücü

51 Kg.
1- Erdal İnanlı – Fenernahçe
2- Ufuk Gülcan – Jandarma Gücü
3- Kadri Kordel – Fenerbahçe
4- Sedat Soytürk – Beşiktaş

54 Kg.
1- Furkan Ulaş Memiş – Trabzon
2- Abdullah Dursun – Fenerbahçe
3- Selçuk Eker - Kocaeli
4- Murat Temur – Fenerbahçe

57 Kg.
1- Kerem Gürgen – TSE
2- Mehmet Topçakan – Kocaeli
3- Özgür Yıldırım – Bursa
4- Emrah Ceylan – Karaman

60 Kg.
1- Yakup Şener – Fenerbahçe
2- Çetin Özdemir – Trabzon
3- Hüseyin Karslıoğlu – Trabzon
3- Halil İbrahim Üçüncü – Elazığ

64 Kg.
1- Onur Şipal – Fenerbahçe
2- Ümit İskefyeli – Trabzon
3- Erdal Kesen – Gaziantep
4- Sefa Karadeniz – Fenerbahçe

69 Kg.
1- Abdülkadir Köroğlu – Trabzon
2- Erol Özkan – TSE
3- Erkan Bingöl – Kocaeli
4- Teoman Kargı – Elazığ

75 Kg.
1- Adem Kılıçcı – Fenerbahçe
2- Eren Elveren – Fenerbahçe
3- Ulus Kaya – TSE
4- Samet Başaran – Trabzon

81 Kg.
1- Önder Özgül – Fenerbahçe
2- Turgay Tabaru – Kocaeli
3- İhsan Yıldırım Tarhan – TSE
4- Hakan Yıldız – Jandarma Gücü

91 Kg.
1- Bahram Muzaffer – Bursa
2- Ulaş Kaya – Iğdır
3- Serkan Tatar – İstanbul Beykoz Bld.
4- Abdülsamet Ataç – Kocaeli

+91 Kg.
1- Hamza Kendircioğlu – TSE
2- Canberk Ertan – Kocaeli
3- Engin Gümüş – Atalar Boks
4- Emre Erdoğan – Kırıkkale